הבלוג של טיבה

קראתי לקולקציה הזו ״ונציה״

מפני שהיא מבוססת על אריחי רצפה היסטוריים שאפשר לראות אותם בארמונות עתיקים בונציה. 

בונציה רוב הארמונות היו שייכים למעמד האצילים או לעשירי העיר. כיאה לונציה, מדובר בארמונות מפוארים ובעלי חזית מרשימה ופרטים מעניינים ויפהפיים בתוכם. 

ארמונות ונציה הם החלק החשוב ביותר המרכיב את חזיתה החיצונית ומסימני ההיכר החשובים של אדריכלות ונציה.כמו כלל האדריכלות של העיר שעברה שינויים רבים – גם האדריכלות של ארמונות ונציה לא הייתה סטאטית והשתנתה רבות במהלך השנים ולכן יש בעיר מבנים בסגנונות שונים ומגוונים המבטאים את השינוי שחל במהלך הזמן יחד עם השפעות זרות שהשפיעו על אדריכלות ונציה ותרבותה.
הקולקציה ״ונציה״ היא חגיגת צבעים עדינים ורכים, שילובים של צבעים כהים ובהירים שעושים טוב על הלב. אולי לא תאמינו אבל על העיצוב הזה עבדתי שלושה חודשים מדי יום. כל צבע וצבע קיבל תשומת לב וחשיבה לעומק וכל שילוב בין האריחים נעשה המון פעמים עד שהייתי לגמריי מרוצה ממנו. טוב נו.. מי שמכיר אותי יודע שאני יכולה לעבוד שעות רבות על כל סנטימטר.

בהתחלה העיצוב "ונציה" שימש למדבקות לאריחים, מכיוון שזכה להצלחה רבה ודרישה למוצרים נוספים לאט לאט הוספתי אותו לעוד מוצרים וכיום הוא מודפס על מוצרים נוספים.
5.5.2023

קראתי לקולקציה הזו ״איזניק״
ההשראה ליצירה ולעיצוב של המדבקות האלו הגיעה מקרמיקה של ״איזניק״
הקרמיקה של איזניק היא סוג של עבודות קרמיקה ייחודיות בחומר הגלם והעיטורים שלהם אשר מקורן בעיר איזניק בטורקיה.

כנראה שייצור קרמיקה באיזניק החל כבר במאה ה-4 לפנה"ס, בהשפעת הידע שהגיע ממצרים ואסיה. ייצור הקרמיקה נותר ברמה הפשוטה, שהייתה נהוגה באזור במשך תקופה ארוכה, עד פריצת הדרך שחלה במאה ה-15 אשר הפכה את איזניק למקור של פריטי קרמיקה ברמה גבוהה במיוחד.

בסוף המאה ה-15 ובמאה ה-16 התפתחה באיזניק תעשיית אריחים מצוירים אשר הגיעה לשיאים אומנותיים עליהם שמרה כ־100 שנה. נראה שהציורים לעיטור האריחים צוירו על ידי ציירים בחצר הסולטן, הועברו לאיזניק להעתקה בטכניקת השבלונות. העיטורים כללו ציורים של צבעונים, ורדים, יקינטונים, ורימונים במקביל לדוגמאות גיאומטריות, מסורתיות. במאה ה-16 כתוצאה מהפריחה הכלכלית באימפריה, הסולטן סולימאן השני יזם הקמת מבנים מונומנטליים אשר קירותיהם צופו באריחי איזניק. בתקופה זו, בעקבות ההזמנות הנרחבות מחצר סולימאן ויורשיו, איזניק יצרה כמויות גדולות של אריחים ומעט מאד פריטים אחרים.


5.5.2023
x

#{title}

#{text}

#{price}